Bemowo2024.pl Ratusz z perspektywy lokalsów ;)

8 lutego: osobista obecność wskazana – Sesja Rady Dzielnicy Bemowo

Podaj dalej za pomocą:

Dlaczego dobrze być osobiście na sesji Rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy?

  • wyłączanie mikrofonu;
  • odbieranie głosu opozycji;
  • kneblowanie tematów kompromitujących dla rządzącej koalicji w RD Bemowo, by nie miały okazji, jako nagranie sesji, dotrzeć do szerokiej opinii publicznej.

to nie tylko praktyka rodem z Sejmu IX kadencji III RP, to również zwyczaj prowadzenia obrad sesji Rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy przez Przewodniczącego RD Bemowo.

Prosimy samemu ocenić poziom przysłowiowego partyjniactwa i kuglarstwa regulaminami obrad (tu na przykładzie ostatniej, 50-tej sesji). Cechą dobrego prowadzenia obrad jakiegokolwiek demokratycznego zgromadzenia jest dbanie o to, by nie miało one posmaku pseudo-demokratycznego cwaniactwa – to przypominamy w 104 rocznicę (10 lutego 1919) rozpoczęcia obrad Sejmu Ustawodawczego II Rzeczypospolitej.

Namawiamy zainteresowanych do osobistego udziału w sesjach Rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy w Ratuszu, gdyż, jak widać z nagrań, istotnym tematom odbiera się głos, a osobista obecność pozwala dopytać ubezwłasnowolnianych Radnych opozycji.

Rozpoczęcie sesji po 13-tej minucie

Tu LINK DO PORZĄDKU OBRAD 51 SESJI RD BEMOWO (8 lutego 2023 – link), a poniżej:

Felieton na temat 50-tej Sesji Rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy z dnia 7 grudnia 2022 – Autorka Lowisa Lermer (8 grudnia 2022):

„Z ZAWODU- BURMISTRZ”

W znakomitym filmie Stanisława Barei „Poszukiwany poszukiwana” jest postać „dyrektora z zawodu”. Na Bemowie mamy „burmistrzów z zawodu”.

7 grudnia 2022 podczas sesji Rady Dzielnicy została przyjęta (nagła) rezygnacja wiceburmistrza Mariusza Wajszczaka i zaraz potem burmistrz Urszula Kierzkowska zaproponowała na wakujące stanowisko Ilonę Soję-Kozłowską, dotychczasowego burmistrza Pragi Północ, a radni natychmiast ją przyjęli.

O nowej Pani wiceburmistrz wiadomo tylko tyle, że ma duży staż samorządowy, jako że była wcześniej wiceburmistrzem Bielan (2014-16) i burmistrzem Białołęki (2016-18). Ze stanowiska burmistrza Pragi Północ zrezygnowała po dokonanej zmianie koalicji (PO utraciła tam większość).
Nową Panią wiceburmistrz przebija zdecydowanie stażem samorządowym obecna Pani burmistrz Bemowa, Urszula Kierzkowska, która ma na swoim koncie funkcje: wiceburmistrza Woli ( 2006-09), burmistrza Ursynowa (2009-10), burmistrza Woli (2010-14), burmistrza Ursusa ( 2014-18), a od 2018 jest burmistrzem Bemowa.

Podobny staż ma obecny wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo z ramienia Platformy Obywatelskiej, Marek Lipiński, burmistrz (2015-16), a potem zastępca burmistrza (2016-18) dzielnicy Bemowo. Wcześniej był wiceburmistrzem Woli (2010-11), a potem wiceburmistrzem Bielan (2011).

Wszystkich Państwa łączy jedno: reprezentują tę samą partię polityczną i zostali przez nią delegowani na urząd. Elektorat nic o nich nie wie. Kim są, jakie mają kompetencje, jakie dokonania, albo ich brak, mieszkańcy dzielnicy dowiadują się zwykle dopiero w trakcie ich urzędowania. Tym razem też tak jest. Ale czy powinno?


Redakcja portalu serdecznie dziękuje za nadesłane materiały zaznaczając, że nie sprawdza dogłębnie informacji w dostarczonych tekstach; za ich treść odpowiadają Autorki lub Autorzy. Zastrzeżenia co do treści prosimy monitować pod nr telefonu +48 797 529 802 i na e-mail portalu. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!


Podaj dalej za pomocą: