Bemowo2024.pl Ratusz z perspektywy lokalsów ;)

Jarosława Dąbrowskiego tuba „TuStolica”

Podaj dalej za pomocą:

Jarosław Dąbrowski to postać znana bemowianom od lat. Dwukrotny burmistrz dzielnicy, wiceprezydent Warszawy, a przez ostatnie dwie kadencje — przewodniczący dzielnicowej rady. W 2014 roku odszedł z Platformy Obywatelskiej i założył własny komitet, który wygrał wybory, jednak przez upór ówczesnej prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz „duży ratusz” nie zgodził się na rządzenie Bemowem przez jego ekipę, w efekcie czego zawiązała się egzotyczna koalicja PO i PiS, a dzielnica straciła całą kadencję na polityczne gierki.

Od ponad dwóch lat Dąbrowski znów jest członkiem PO. — Chcąc pożegnać raz na zawsze nieudolny rząd, razem z moim środowiskiem samorządowym wstąpiliśmy do Platformy Obywatelskiej i wspólnie z milionami Polaków doprowadziliśmy do rewolucji, która rozpoczęła się 15 października 2023 roku. Pomimo tego nadal pozostajemy Waszymi sąsiadami, którzy walczą o remonty placówek oświatowych, modernizacje ulic, bronią miejsc parkingowych czy chcą ulepszać dostęp do służby zdrowia, a także do kultury — tej wysokiej, jak i rozrywkowej. W ramach szerokiego środowiska Koalicji Obywatelskiej możemy efektywnie zmieniać naszą dzielnicę i przy dobrej współpracy z władzami miasta skutecznie rozwijać Bemowo — mówi Dąbrowski

Jakie są ostatnie sukcesy bemowskiej ekipy, której jednym z liderów jest właśnie Dąbrowski? — Do tej pory mojemu środowisku samorządowemu udało się zrealizować wiele ważnych celów. Doprowadziliśmy do przebudowy ulicy Lazurowej, zorganizowaliśmy nowoczesną siedzibę Bemowskiego Centrum Kultury, obroniliśmy przed wycofaniem z bemowskich ulic autobusów linii 109, 112, 171 czy 190, uruchomiliśmy autobus do przychodni. Już we wrześniu uczniowie rozpoczną naukę w nowej szkole na Chrzanowie, rozbudowaliśmy też szkoły przy ulicach Oławskiej i Szobera, a na Nowym Bemowie jeszcze wiosną kierowcy pojadą przebudowaną ulicą Piastów Śląskich — mówi przewodniczący rady i dodaje, że przed Bemowem jeszcze wiele zadań i wyzwań. — Dzięki odblokowaniu funduszy europejskich z Krajowego Planu Odbudowy będziemy mogli jeszcze bardziej naszą okolicę zmieniać, modernizować, rozbudowywać. O te pieniądze walczyliśmy również — my, samorządowcy z Bemowa — przez ostatnie lata.

„Powrót Dąbrowskiego na listy KO nie oznacza, że wszystkie rany są zaleczone i znów nastała pełna miłość. On sam mówi o koalicji jego środowiska z Platformą, która wynika z konieczności, coraz większej polaryzacji politycznej i metody liczenia głosów d’Hondta. Zdaniem Dąbrowskiego lokalny komitet tym razem nie odniósłby sukcesu, bo większość wyborców jest zaangażowana w spór PO-PiS.”

(gk, 29 marca 2024)

< źródło cytatów i informacji >


⛔ NIE dla Jarosława Dąbrowskiego w prezydium Rady lub Zarządzie Dzielnicy Bemowo! ⛔ NIE dla Jarosława Dąbrowskiego w prezydium Rady lub Zarządzie Dzielnicy Bemowo! ⛔ NIE dla Jarosława Dąbrowskiego w prezydium Rady lub Zarządzie Dzielnicy Bemowo! ⛔
BEMOWO LATA 2007-2014

O czym tuba Jarosława Dąbrowskiego „TuStolica” nie napisze:

Bieżące felietony z kategorii Wybory 2024:Redakcja portalu serdecznie dziękuje za nadesłane materiały zaznaczając, że nie sprawdza dogłębnie informacji w dostarczonych tekstach; za ich treść odpowiadają Autorki lub Autorzy. Zastrzeżenia co do treści prosimy monitować pod nr telefonu +48 797 529 802 i na e-mail portalu. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!


Podaj dalej za pomocą: